Sukcesy tuchowskich drużyn szachowych

26 i 27 lutego w Domu Kultury w Burzynie rozegrano dwa turnieje szachowe, w których zwyciężyły tuchowskie drużyny. W zawodach uczestniczyło w sumie ponad 80 zawodników. Rozegrano niemal 300 półgodzinnych partii szachowych.

W sobotę odbył się XII Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa – 2022. Mistrzem Gminy na rok 2022 został zespół – Tuchów Klasztor w składzie: Albert Surmacz, Grzegorz Gawryał, Damian Kawa i Dominik Gawryał. Drugie miejsce wywalczyło Sołectwo Siedliska, a trzecie Sołectwo Burzyn.

W klasyfikacji juniorskiej zwyciężyła młodzież ze szkoły w Łowczowie. Drugie miejsce zdobyło Pogórze Tuchów w składzie: Dominik Wiejacki, Rafał Rzeszutko, Dawid Lebryk i Krzysztof Skrzyniarz. Podium uzupełnił zespół ze szkoły w Lubaszowej. Wymienione drużyny zostały nagrodzone pucharami i medalami ufundowanymi przez Burmistrz Tuchowa Magdalenę Marszałek. Mistrzami poszczególnych szachownic zostali: Radosław Kruczek z Zabłędzy, Jakub Wąs z Tuchowa, Jan Pradel z Siedlisk oraz Dominik Gawryał z Karwodrzy, Jakub Szeląg z Karwodrzy, Lena Mróz z Łowczowa, Krystian Leszkiewicz z Zabłędzy i Grzegorz Gawryał z Karwodrzy. .

W niedzielę został rozegrany Turniej o Puchar Sołtysa Burzyna w ramach Pogórzańskiej Drużynowej Ligi Szachowej Powiatu Tarnowskiego 2022. W kategorii seniorskiej zwyciężyła Dolina Białej Tuchów, przed Feniksami z Tarnowa i Mafią Sycylijską również z Tarnowa. W kategorii „Junior” najlepszą drużyną okazało się Pogórze Tuchów. Drugą lokatę zdobyła Omega Rzuchowa, a trzecią –  Zabójcze Pionki z Pogórskiej Woli.

Sołtys Burzyna Wacław Ropski ufundował puchary, medale, statuetki, które wręczał zwycięskim drużynom. Trzecia kolejka zaplanowana jest na 20 marca w Rzuchowej, a czwarta 2 kwietnia w Pleśnej. Zapraszamy czteroosobowe drużyny na zawody. Turnieje sędziował Czesław Markiewicz z Akademii Szachowej z Tarnowa.

Koordynator i organizator powyższych turniejów Pan Roman Kawa dziękuje wszystkim drużynom za udział w turniejach i gratuluje zwycięzcom.