Medale Mistrzostw Polski w Judo obronione

W dniach 27-28.04.2024 roku w Trzebnicy odbyła się XXX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży – Dolny Śląsk 2024. W ekipie Judo MOSiR Tuchów uczestniczyły, wyłonione z wcześniejszych eliminacji, trzy zawodniczki: siostry bliźniaczki Natasza i Nina Potok (2007r.), które broniły ubiegłorocznych tytułów mistrzyni i wicemistrzyni Polski w wadze do 44kg oraz debiutująca młodsza o dwa lata Kornelia Ciszek, w wadze do 70kg.

Kornelia, w pierwszej walce eliminacyjnej pokonała Zuzannę Kruszewską (PCS Warszawa), w drugiej uległa Martynie Skorupińskiej (Pohl Przemęt), późniejszej Mistrzyni Polski. W repasażach przegrała z Darią Chowaniec (Team Rybnik), zajmując ostatecznie IX miejsce. Jeszcze przez dwa lata będzie miała szansę startu w kadetkach i poprawienia wyniku w OOM.

W drugim dniu OOM do walk stanęły nasze faworytki. Zarówno Natasza, jak i Nina „przeszły jak burza” walki eliminacyjne i półfinałowe, aby ostatecznie spotkać się w finale. Tradycyjnie walka była bardzo zacięta i emocjonująca. Po upływie czterech regulaminowych minut był remis, dopiero w 5 minucie dogrywki, Natasza założyła siostrze trzymanie i tym samym po raz kolejny została Mistrzynią Polski, a Nina jak przed rokiem wywalczyła medal srebrny.

• IV m – Judo MOSiR Tuchów

Po walkach indywidualnych rozegrano Drużynowe Mistrzostwa Polski Kadetów Mixed Team Reprezentacji Województw, do których zgłoszono 9 zespołów. Każda z drużyn składała się maksymalnie z 12 zawodniczek i zawodników, po dwóch w każdej kategorii wagowej (3 wagi dziewcząt i 3 wagi chłopców), tak więc do meczu wychodziło 6 walczących tj.3 dziewczęta i 3 chłopców.