Brązowy medal Nataszy Potok w Drużynowych Mistrzostwach Europy Kadetów i Kadetek Judo

W dniach 27-30.06 b.r. w Sofii (Bułgaria), odbyły się Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Europy Kadetów i Kadetek w Judo. Z reprezentacją Polski, w turnieju indywidualnym, w wadze do 44 kg, do którego zgłoszono 22 zawodniczki startowała zawodniczka Judo MOSiR Tuchów – Natasza Potok.

Losowanie nie było pomyślne dla Nataszy, w jej ćwiartce znalazły się późniejsze medalistki ME Tomankova (SVK), złoty medal i Antoine (BEL) medal brązowy. Natasza, po pierwszej wygranej walce przed czasem z Mishenkiną (AIN), w drugiej po remisowych czterech minutach przegrała w dogrywce z Antoine (BEL). Belgijka, w kolejnej walce o mistrza ćwiartki, przegrała z Tomankovą (SVK) i nie wciągnęła naszej zawodniczki do repasaży.

Reprezentanci Polski, w zawodach indywidualnych zajęli I miejsce, zdobywając 2 złote i 2 srebrne medale, wyprzedzili Serbię (2 złote i 2 brązowe) oraz Niemcy (2 złote i 1 brązowy).

W ostatnim dniu mistrzostw odbyły się zawody drużynowe MIXED TEAMS, do których zgłosiło się 17 państw. W składzie reprezentacji Polski znalazła się również Natasza Potok. W pierwszym meczu Polska przegrała z Turcją (3:4). W repasażach wygrała kolejno z Estonią (4:0), Azerbejdżanem (4:3) i w meczu o 3 miejsce z Gruzją (4:2).