Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Gmina Tuchów Edukacyjną Gminą Małopolski 2012

We wtorek 11 grudnia br., w auli Polskiej Akademii Umiejętności w Krakowie rozstrzygnięto plebiscyt Edukacyjna Gmina Małopolski 2012. Konkurs zorganizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie wraz z Gazetą Krakowską, przeznaczony był dla gmin wiejskich i miejsko-wiejskich do 25 tys. mieszkańców, na terenie których organizowane były ciekawe przedsięwzięcia edukacyjne, aktywnie wspierające rozwój osobisty i/lub zawodowy swoich obywateli.

Dom Kultury w Tuchowie zgłosił projekt: „Wędrówki z Tuchówką – kto wraz z sową jej szlakami pobieży, o Tuchowie i gminie wiedzą swą poszerzy”.

W wyniku internetowego plebiscytu, kapituła konkursu przyznała gminie Tuchów III miejsce oraz tytuł Edukacyjnej Gminy Małopolski 2012.
II miejsce przypadło gminie Skrzyszów, a I miejsce zdobyła gmina Łużna.

Na uroczystości przyznano również tytuł Edukacyjnego Powiatu Małopolski 2012. Przypadł on powiatowi tarnowskiemu (dzięki wynikowi gminy Tuchów i Skrzyszów).

We wtorek, podczas uroczystości rozstrzygnięcia plebiscytu, była okazja do krótkiej prezentacji naszego projektu. Widzowie z zaciekawieniem obejrzeli film, wysłuchali Abecadła, którego uczą się dzieci w naszych przedszkolach. Całości prezentacji towarzyszyła maskotka sowy Tuchówki, która była „gwiazdą” uroczystości.

W skład Kapituły Plebiscytu wchodzili:
Przewodniczący: Andrzej Martynuska – Dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie
Członkowie:
Władysława Maria Francuz – Dyrektor Centrum Pedagogiki i Psychologii Politechniki Krakowskiej
Wojciech Harpula – Redaktor Naczelny „Gazety Krakowskiej”
Janusz Olesiński – Dyrektor Małopolskiego Instytutu Samorządu Terytorialnego i Administracji
Joanna Orlik – Dyrektor Małopolskiego Instytutu Kultury
Aleksander Palczewski – Małopolski Kurator Oświaty
Dariusz Styrna – Dyrektor Departamentu Edukacji i Kształcenia Ustawicznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego
Jolanta Zajączkowska – Wojewódzki Komendant Małopolskiej Wojewódzkiej Komendy Ochotniczych Hufców Pracy w Krakowie

Projekt „Wędrówki z Tuchówką” nie byłby zgłoszony do konkursu, gdyby nie świadomość, że tak wiele osób bezinteresownie włączało się do współpracy: Przedszkola (ilustracje do I części książki i listy do chorych dzieci, czyli Marzycielska Poczta), Stowarzyszenie „Nadzieja” – (ilustracje i współtworzenie tekstu I części książki, prace na konkurs plastyczny), DPS w Karwodrzy (maskotka sowy, prace do konkursu plastycznego), uczniowie wszystkich szkół gminy (prace plastyczne, które są zawarte w II części książki oraz albumach przekazanych ośrodkom zdrowia), uczniowie i opiekunowie tuchowskiego gimnazjum (prace plastyczne do II części książki, wykonanie albumów do ośrodków zdrowia i efektowny sposób ich przekazania), grupa teatralna Fabuła (samodzielna adaptacja i wykonanie miniatury teatralnej), TMT (podczas jubileuszu XX lecia podarowano gościom solniczki w kształcie sowy).

Organizatorzy oraz twórcy „Wędrówek z Tuchówką” serdecznie dziękują wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się w udział w plebiscycie i codziennie pamiętały o oddaniu swojego głosu na Tuchówkę.

Równie serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, grupom, instytucjom i organizacjom, które poprzez swoją pracę i udział przyczyniły się do organizacji i realizacji „Wędrówek z Tuchówką”.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji.