Przedszkolaki z Łowczowa najlepsze w Małopolsce!

Fakt, że przedszkolaki, dzieci, młodzież i dorośli w Łowczowie grają świetnie w szachy jest chyba już wszystkim znany. Kolejnym potwierdzeniem jest drużynowe i indywidualne zwycięstwo w Otwartych Mistrzostwach Małopolski Przedszkolach w Szachach, które zostały rozegrane 19.10.2013 r. w Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Przebieczanach!

O mistrzowskie tytuły walczyły dzieci urodzone w 2006 r. i młodsze. Rywalizowano osobno w grupie dziewczynek oraz chłopców, systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, z tempem gry 15 minut na partię dla zawodnika.
Do Tomaszkowic przyjechały dzieci reprezentujące: UKS Goniec Staniątki, MKS MOS Wieliczka, UKS przy SP 8 Chrzanów, DON BOSKO SP 62 Kraków, KS Korona Kraków, MKS KSOS Kraków, SP 1 Limanowa, SP Przebieczany, Przedszkole Samorządowe Koźmice Wielkie, UKS Rodło Opole, MLKSz Myślenice, UKS Hetman Koronny Trzebinia, KKSz Kraków, ChTS Chorzów, Kasinę Wielką, TCK Trzebinia, Przedszkole nr 139 Kraków, Siepraw, Przedszkole Sióstr Urszulanek w Sierczy, UKS Czarny Koń Olkusz, TS Wisła Kraków, MSKS Gambit Tarnowiec, SP Biskupice, SP 12 Katowice, Janowice oraz SP Łowczów.
Mistrzynią Małopolski do lat 7 została Lena Mróz z SP Łowczów!
W pierwszej dziesiątce uplasowały się jeszcze 3 inne zawodniczki z Łowczowa: Kinga Wołkowicz (5), Wiktoria Bałut (8) i Ania Kajmowicz (10).
Klasyfikację drużynową zdecydowanie wygrały dziewczęta z SP Łowczów!
W klasyfikacji dziewcząt do 6 lat wicemistrzynią Małopolski została kolejna uczennica z Łowczowa – Madzia Orczyk!
W turnieju chłopców nasz zespół został sklasyfikowany na 5 miejscu. W klasyfikacji chłopców do 6 lat Jakub Golonka zajął 4 miejsce.
Puchary, medale, dyplomy i nagrody wręczał wójt Biskupic Henryk Gawor oraz najmłodszy w Europie arcymistrz, wielokrotny Mistrz Świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych – Jan Krzysztof Duda, oblegany później przez najmłodszych adeptów królewskiej gry i proszących go o autografy.