Turnieje sportowe w Tuchowie

24 stycznia w hali MOSiR w Tuchowie rozegrano III indywidualny turniej tenisa stołowego liturgicznej służby ołtarza. W zawodach wzięło udział 50 ministrantów z 13 drużyn (9 parafii dekanatu tuchowskiego).

W kategorii szkół podstawowych (klasy 1-3) zwyciężył Bartosz Krupa z Mesznej Opackiej.
W klasach 4-6 wygrał Dawid Hudyka z Lubaszowej.

W kategorii szkół gimnazjalnych pierwsze miejsce zajął Albert Hudyka – Lubaszowa.
Drugie miejsce wywalczył Michał Niziołek z parafii NNMP.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych najlepszy okazał się Wiktor Hudyka również z Lubaszowej. W punktacji drużynowej zwyciężyli ministranci z Lubaszowej. Kolejne miejsca zajęły: Ryglice, Buchcice, Meszna Opacka, Tuchów NNMP, Piotrkowice, Siedliska, Łowczów, Kowalowa, Tuchów św. Jakub, Dąbrówka Tuchowska, Joniny, Burzyn.
Sędzią głównym był Marek Srebro.

31 stycznia w Tuchowie rozegrano IV drużynowy turniej szachowy o puchar dyrektora MOSiR w ramach amatorskiej ligi szachowej powiatu tarnowskiego. Zwycięzcą drugiej edycji tarnowskiej ligi została drużyna z Tarnowa (Janosiki).
W turnieju uczestniczyło 14 drużyn z powiatu tarnowskiego (56 szachistów). Sędzią był Czesław Markiewicz.
Mistrzami poszczególnych szachownic zostali: Mariusz Żuławiński, Wojciech Bator, Leszek Dworak, Andrzej Kilian.
Warto nadmienić, że najlepszą drużyną juniorską zostały „Młode Orły” ze Skrzyszowa.
Sędzią zawodów był Czesław Markiewicz. Następny turniej odbędzie się 11 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 w Łęgu Tarnowskim.