Koncert „Odwieczny tan natury”
Dom Kultury w Tuchowie zaprasza na koncert świąteczny pt. „Odwieczny tan natury”, który odbędzie się 19 grudnia 2015 r. o godz. 16.30 w sali widowiskowej.
PROGRAM KONCERTU:
Astor Piazzolla – „Milonga del Angel”
„Adios Nonino”
„La muerte del Angrl”
„Preparense”
Jan Kochanowski – „Pieśń” z cyklu „Księgi wtóre”
Mirona Białoszewskiego – „Ballada z makaty”
Asror Piazzolla – „La Misma Pena”
„Pigmalion”
„S’il vous plait”
„Chau Paris”
Jan Kochanowski – „Pieśń świętojańska o Sobótce”
Miron Białoszewski – proza
Astor Piazzolla – „J’attends”
„Imperial”
Leopold Staff – „Deszcz jesienny”
Miron Białoszewski – proza
Astor Piazzolla – „Luz y sombra (Lumiere et Ombre)”
„Tzigane Tango”
Miron Białoszewski – proza
Tytus Czyżewski – „Pastorałka”
Astor Piazzolla – „Saint Louis en L’ille”
„Sens Unique”
Prof. Bogumiła Gizbert-Studnicka
Absolwentka krakowskiej Wyższej Szkoły Muzycznej w klasie klawesynu prof. Elżbiety Stefańskiej oraz Królewskiego Konserwatorium w Antwerpii w klasie prof. Jos van Imerseela (dyplomy z wyróżnieniem). Od 1973 roku jest pracownikiem dydaktycznym Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie na stanowisku profesora Katedry Instrumentów Dawnych. W 1974 roku wyróżniona na Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, a w 1977 roku na Międzynarodowym Konkursie Klawesynowym w Brugii. Koncertuje z różnymi zespołami, wykonującymi zarówno muzykę dawną, jak i współczesną w wielu europejskich krajach, a także w Nowej Zelandii, Australii, Japonii i Tajwanie. Dokonała nagrań płytowych utworów Bacha, Mozarta, Vivaldiego oraz radiowych i telewizyjnych. Jest założycielką specjalizujących się w wykonawstwie muzyki epoki baroku – „Trio Gandava” (Belgia) oraz Kwartetu św. Stanisława (Kraków), z którymi koncertuje w całej Europie. Wielokrotnie prowadziła kursy mistrzowskie z zakresu gry na klawesynie, realizacji basso continuo i retoryki w muzyce baroku w Polsce i Francji. Od 1996 roku jest dyrektorem artystycznym dorocznego festiwalu barokowego w Owernii (Francja), a od 2001 roku jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym Międzynarodowego Festiwalu „Młodzi Artyści w Krakowie” oraz pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Promującego Młodych Artystów. Zorganizowała w Polsce i za granicą około 1000 koncertów, w tym również spektakle operowe (Juliusz Cezar w Egipcie Haendla, La Serva Padrona Pergolesiego) i muzyczno-taneczne („Yerba-mate”-światowa premiera), jak również wystawy malarstwa, rzeźby, fotografii i szkła ręcznie malowanego.
Dr hab. Monika Rasiewicz
Absolwentka Wydziału Aktorskiego Krakowskiej PWST im. Ludwika Solskiego, pedagog Wydziału Aktorskiego i Wydziału Reżyserii Dramatu, aktorka teatru pod dyrekcją Jerzego Grzegorzewskiego, następnie krakowskiego Teatru Starego. Artystka tworzy w nurcie teatru poetyckiego. Będąc wieloletnim kierownikiem krakowskiej Piwnicy św. Norberta, stworzyła różnorodne spektakle słowno-muzyczne, jest związana z warszawskim Teatrem Kwadrat i od wielu lat działa jako juror i instruktor Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. W Akademii Muzycznej wyreżyserowała wiele oper, m.in. „Wesele Figara” W. A. Mozarta-spektakl grany w Barbakanie w ramach Festiwalu Letniego-Kraków 2008.