Turnieje tenisowe i szachowe

3 lutego w hali MOSiR w Tuchowie rozegrano VI Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Tuchowskiego 2018. W turnieju udział wzięło 50 aspirantów, ministrantów i lektorów w 25 drużynach parafialnych. W kategorii ministranci młodsi zwyciężyła drużyna z parafii Siedliska, przed Meszną i Lubaszową.

W kategorii ministranci starsi pierwsze miejsce również zdobyła drużyna z Siedlisk. Drugą lokatę wywalczyła Lubaszowa, a trzecią drużyna parafialna z Ryglic.
W kategorii lektorzy pierwsze miejsce zdobył zespół z Buchcic, przed zespołem z parafii NNMP i parafialną drużyną ze Św. Jakuba. W klasyfikacji generalnej tenisa stołowego LSO w Dekanacie Tuchowskim od sześciu lat prym wiodą (w tym roku również to potwierdzili), tenisiści z następujących parafii: Siedliska, Lubaszowa, Buchcice, Ryglice i Piotrkowice. Ministranci z dwóch tuchowskich parafii zajmują dwie kolejne lokaty z mniejszymi osiągnięciami sportowymi.

Według punktów wywalczonych w turniejach – ministrancki tenis stołowy ma najmniejszą popularność w parafiach: Kowalowa, Burzyn, Lichwin i Zalasowa. Serdecznie dziękuję duszpasterzom i opiekunom za skompletowanie drużyn i zorganizowanie ich przyjazdu na turniej. Sędzią głównym tegorocznych zawodów był Marek Srebro, a technicznymi: Wacław Krupa, Tomasz Damian i Janusz Damian, którym bardzo dziękuję za zaangażowanie w przygotowaniu turnieju tenisowego.

Po zakończeniu turnieju LSO został zorganizowany I Turniej Gwiazd Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora MOSiR w Tuchowie. Puchary okolicznościowe ufundował i wręczył dyrektor Marek Srebro. Mistrzem gwiazd został Janusz Damian trener MOSiR. Drugie miejsce wywalczył Wacław Krupa reprezentujący Akademię Tenisa Stołowego. Podium uzupełnił kustosz i proboszcz o. Bogusław Augustowski z parafii NNMP. Czwarte miejsce zajął dzielnie walczący Józef Wzorek – dyrektor Szkoły Podstawowej w Tuchowie.

W dniach 3 – 4 lutego w Zabierzowie rozegrano IV małopolską ligę szachową juniorów. Uprawnionych do wzięcia udziału było 25 drużyn z naszego województwa. MOSiR Tuchów w składzie: Alicja Kwaśny, Jan Kisiel, Tomasz Magdziarczyk, Piotr Bakuliński, Michał Olszówka i Małgorzata Sarad wywalczył dobre siódme miejsce. Awans do III ligi uzyskali KKSz Kraków i KANA Tarnów. Klub szachowy MOSiR Tuchów jest pierwszą drużyną rezerwową z prawem awansu do wyższej ligi.

17 lutego w sobotę zapraszamy do fili DK w Burzynie na VIII Drużynowy Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Tuchowa. Sołtysów oraz przewodniczących rad osiedlowych proszę o zorganizowanie 4–osobowych drużyn, oraz zgłoszenie i potwierdzenie ich udziału do 14 lutego na numer kontaktowy: 537 378 388.

Sponsorami wyżej wymienionych turniejów oraz planowanych w pierwszym półroczu są: