Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Trzy medale tuchowskich judoków

W Bytomiu w dniach 21 kwietnia i 12 maja odbyły się dwa turnieje regionu IV dla czterech województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego i śląskiego, kwalifikujące zawodników do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W eliminacjach uczestniczyła czwórka tuchowskich juniorów młodszych podopiecznych trenera Marka Srebro. Trzech z nich wywalczyło awans do mistrzostw Polski.

Rafał Schabowski w kategorii wagowej +90 kg zajął dwa razy 2 miejsce.
Karol Knapik w kategorii wagowej 60 kg zajął 5 i 3 miejsce.
Jakub Poręba w kategorii wagowej 90 kg zajął 4 i 5 miejsce.
Finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędą się w dniach 1-2 czerwca 2018 r. w Pile.

Bytom był również miejscem zmagań w dniu 13 maja Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Regionu IV. W zawodach uczestniczyła trójka zawodników trenera Marka Srebro.
Hubert Starzyk (kategoria wagowa 73 kg – 15 zawodników) wywalczył brązowy medal wygrywając trzy pojedynki z J. Świątkowskim (Czarni Bytom), D. Róg (Polonia Rybnik), N. Nomelskim (Czarni Bytom).
Nicoletta Zduń (kategoria wagowa 52 kg – 7 zawodniczek) wywalczyła brązowy medal, wygrywając z M. Woś (Ahinsa Tarnowskie Góry) i Z. Zalewską (Centrum Wisła).
Trzeci nasz zawodnik Filip Wantuch (kategoria wagowa 46 kg – 7 zawodników) okazał się najlepszym w swojej kategorii wygrywając w fazie grupowej z J. Świerczkiem (Tora Wierzchosławice), K.Bursztynowiczem (AZS Gliwice) oraz w półfinale z A. Walkiewiczem (Wierzchosławice). W walce finałowej pokonał ponownie J. Świerczka (przed czasem) zdobywając złoty medal.