Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Burmistrz zaprasza na warsztaty

Burmistrz Tuchowa, Stowarzyszenie Tratwa z Wrocławia i Dom Kultury w Tuchowie serdecznie zapraszają przedstawicieli stowarzyszeń i organizacji społecznych, sportowych i kulturalnych, w tym grupy młodzieżowe, jak również osoby zajmujące się działalnością społeczną i oświatową na warsztaty z zakresu inicjowania działalności oraz jej wspierania.

Ponadto omawiane będą zasady programowania i projektowania działań z perspektywy ich pozasystemowego wspierania finansowego. Warsztaty odbędą się w dniach 14 i 15 marca w Domu Kultury w Tuchowie.
Informujemy, że zgłoszenia na warsztaty przyjmowane będą do 12 marca 2015 r. w sekretariacie Domu Kultury w Tuchowie, pod numerem tel. 14 6525436 oraz e-mailem: m.kras@tuchow.pl, j.kowalski@tuchow.pl

Program warsztatów:
14 marca (sobota) w godz. od 10.30 do 15.00 dla stowarzyszeń i organizacji:
– System wspierania inicjatyw obywatelskich realizowanych przez organizacje pozarządowe.
– Przerwa na posiłek.
– Pozasystemowe źródła finansowania organizacji pozarządowych.
– Wspieranie procesów integracji sektora organizacji pozarządowych, dobre praktyki.

15 marca (niedziela) w godz. od 10.30 do 15.00 dla młodzieży:
– Praca grupowa z młodzieżą – dynamika grupy.
– Komunikacja w zespole, budowanie zespołu.
– Przerwa na posiłek.
– Opracowanie programu/projektu dla młodzieży. Partycypacja.
– Jak przeprowadzić projekt dla młodzieży. Metody pracy projektowej.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni trenerzy:
Robert Drogoś – prezes Centrum ds. Katastrof i Klęsk Żywiołowych „Tratwa”, fundator Fundacji Przemian Społecznych ZMIANA oraz fundacji Umbrella. Specjalista w dziedzinie NGO – ponad dwudziestoczteroletnie doświadczenie w pracy w trzecim sektorze. Koordynator licznych projektów. Stypendysta rządu Stanów Zjednoczonych i Niemieckiego Parytetowego Związku Socjalnego. Były pracownik Amerykańskiej Agencji Rozwoju Międzynarodowego, Wspólnoty Roboczej Związków Organizacji Socjalnych, Europejskiej Akademii Socjalnej, Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu. Inicjator i kilkuletni kierownik projektu „Cyber-ręka lidera – Wspieranie liderów przemian społecznych w Polsce”. W latach 2012-2013 członek Wrocławskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

Wojtek Staniewski – koordynator projektów w Stowarzyszeniu „Tratwa”, trener Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Od 1990 roku zaangażowany w pracę z młodzieżą zarówno we Wrocławiu, jak i w polsko-niemieckim rejonie przygranicznym. Związany ze szkolnictwem eksperymentalnym i animacją społeczno-kulturalną. Realizator licznych projektów, warsztatów i konferencji dla animatorów i organizatorów pracy z młodzieżą. W latach 2002-2007 pracownik pedagogiczny stowarzyszenia Turmvilla z Bad Muskau (Niemcy), odpowiedzialny za pracę środowiskową w gminach Bad Muskau/Łęknica. Uczestnik i inicjator przedsięwzięć mających na celu podniesienie rangi edukacji nieformalnej i rozwój wolontariatu długoterminowego w Polsce.