Natasza Potok ponownie najlepsza

Natasza Potok – zawodniczka MOSiR Tuchów, która przed tygodniem w Kielcach wywalczyła złoty medal Mistrzostw Polski Młodziczek, tym razem wygrała w Pucharze Polski Juniorek Młodszych rozgrywanym 5 listopada br. w Bytomiu.

W zawodach, które były jednocześnie VIII Memoriałem Józefa Wiśniewskiego (były prezes PZJudo), uczestniczyło 328 zawodników: 98 dziewcząt i 230 chłopców rocznika 2005-2007.

Podopieczna trenera Marka Srebro walczyła w kategorii wagowej do 44 kg. Złoty medal Nataszy, uplasował nasz zespół w klasyfikacji medalowej na 5 miejscu w Polsce.

Nie wystartowała w tych zawodach jej siostra Nina wicemistrzyni Polski Młodziczek zgłoszona również w kategorii do 44 kg, której odnowiła się kontuzja nogi. Trzeci tuchowski zawodnik Jan Dziga walczył w wadze do 73 kg do której zgłoszono aż 55 zawodników. Janek po 2 wygranych walkach przegrał z Szymonem Brzuszczyńskim z Warszawy (srebrnym medalistą tych zawodów), a następnie przegrał walkę w repasażach i zajął ostatecznie 12 miejsce.

Natasza Potok potwierdziła swoją dominację w wadze do 44 kg umacniając się na 1 miejscu w kadrze narodowej.