Piłka nożna w dekanacie tuchowskim

14 lutego br., w Ryglicach rozegrano IX Dekanalny Turniej Piłkarski Liturgicznej Służby Ołtarza. W zawodach uczestniczyło 120 aspirantów, ministrantów i lektorów (dekanat tuchowski 11 parafii). W 30 meczach strzelono 108 bramek.

W kategorii szkół podstawowych złoty puchar wywalczyła drużyna z parafii Zalasowa. Królem strzelców w tej kategorii został Tomasz Drozd (7 bramek, Zalasowa).
W kategorii gimnazjum puchar wywalczyła Zalasowa. Drugie miejsce Ryglice, a trzecie NNMP w Tuchowie. Królem strzelców gimnazjalistów został zdobywca 5 bramek – Marcin Stepek z Zalasowej.
W kategorii szkół ponadgimnazjalnych wygrała drużyna z parafii NNMP z Tuchowa pokonując w finale Zalasową. Najlepszym snajperem został Daniel Rąpała – 2 bramki. W imieniu uczestników i organizatorów dziękujemy serdecznie za wynajęcie hali sportowej dyrektor Agacie Sus.
Opracował: Roman Kawa