Tuchowskie zawodniczki wracają z medalami

W dnia 18-19 maja 2024 w Bielsku Białej odbył się Puchar Europy Kadetów i Kadetek w judo. W zawodach udział wzięło 833 zawodników – 521 mężczyzn i 312 kobiet z 30 krajów Europy i Azji.

W wadze do 44 kg zgłoszono 18 zawodniczek z 12 państw. Nasze kadrowiczki, Natasza i Nina Potok wywalczyły 2 medale w kategorii wagowej do 44 kg – Nina – medal srebrny, a Natasza – medal brązowy.

Nina w drodze do finału zwyciężyła w 3 walkach: Assen Ruslanova (KAZ) 1:0; Lena Antoine (BEL) 1:0; w półfinale  Yuval Gabay (ISR) 1:0 i w walce finałowej uległa Maelys Dapa (BEL) 0:1

Natasza stoczyła również 4 pojedynki z Nadia Lukoshevska (LTU) 1:0; Denisa Serban (ROU) 1:0; w półfinale przegrała z  Maelys Dapa (BEL) 0:1, natomiast zwycięską walkę o medal brązowy stoczyła w repasażach z Leną Antoine (BEL) 1:0.

Wyniki końcowe kategorii do 44 kg:
1m. Maelys DAPA (BEL)
2m. Nina POTOK (POL)
3m. Natasza POTOK (POL)
3m. Aizat NAUKENOVA (KAZ)

Ogółem reprezentacja Polski zdobyła 13 medali: 2 złote, 3 srebrne i 8 brązowych.

Tekst i fotografie : Marek Srebro